☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 881 |
|---|---|
| Name | Kotori Shirakawa |
| Other Names | 白河 ことり(しらかわ ことり) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | D.C. Summer Vacation / Da Capo Summer Vacation |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Yui Horie, 堀江由衣, ほりえ ゆい |
| Tags | socks, boots, hime cut, hairclip, school uniform, bow, beret |
| Persönlichkeit | |
| Height | 157cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | June 20 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kotori Shirakawa
Profil
Anime girl Kotori Shirakawa is a character from D.C. Summer Vacation / Da Capo Summer Vacation.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Rot hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Rot | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Younger Sister of Koyomi Shirakawa
Cousin of Sayaka Shirakawa
Appears as | Edit Assignments
D.C. ~Da Capo~ (2002)
D.C. Da Capo (Series) (2002)
D.C. ~Da Capo~ (2003)
D.C.S.S: Da Capo Second Season (2005)
D.C. Summer Vacation / Da Capo Summer Vacation (2005)
Circus Disk - Christmas Days - (2006)
D.C.P.C. ~Da Capo Plus Communication~ (2007)
Circus Land I (2007)
D.C. ~Da Capo~ the Origin (2008)
D.C.P.K. ~Da CaPoker~ (2008)
D.C.After Seasons / Da Capo After Seasons (2008)
D.C.I&II PSP ~Da Capo I&II Plus Communication Portable~ (2010)
T.P. Sakura ~Time Paladin Sakura~ (2011)
A.G.II.D.C. ~RPG Gakuen 2.0 Circus Shijou Saidai no Kiki!?~ (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tamsy_Blossom joined |
| Beeboo joined |

Facebook 
