|
☰ Links
|
|
| ID | 106174 |
|---|---|
| Name | Twin Turbo |
| Other Names | ツインターボ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby Season 2 |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Miharu Hanai, 花井美春, はない みはる |
| Tags | heterochromia, twintails, horse ears |
| Personality | |
| Birthday | April 13 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 146cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Twin Turbo
Profile
Anime girl Twin Turbo is a character from Uma Musume: Pretty Derby Season 2.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 2 | Add
|
1 likes
Get 'em, Earth! |
|
1 likes
Earth did a good job! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Uma Musume: Pretty Derby Season 2
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
3
10
90
48
Facebook
Play Voice Sample

Natsumimi rated