|
☰ Links
|
|
| ID | 71175 |
|---|---|
| Name | Misaki Andou |
| Other Names | 安藤 美咲 (あんどう みさき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chrono Clock |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | school uniform, stockings, twintails, hair ribbons, hairclip, wavy hair |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | August 2 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Andou
Profile
Anime girl Misaki Andou is a character from Chrono Clock.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Friend of Miu Suzuki
Friend of Michiru Sawatari
Friend of Rei Sawatari
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ If you're a good boy, I'll give you my personal stamp of approval! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Minna no Iku New Academy ~Momoiro Oppai Kenshuuroku~
|
2
21
1
Facebook 
Chrono Clock
SKyongmania faved