|
☰ Links
|
|
| ID | 71177 |
|---|---|
| Name | Miu Suzuki |
| Other Names | 鈴木 みう (すずき みう), Mii-chan |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chrono Clock |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ai Fukada, 深田愛衣, ふかだ あい |
| Tags | school uniform, hairband |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 71cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
| Weight | 45kg |
| Birthday | October 13 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miu Suzuki
Profile
Anime girl Miu Suzuki is a character from Chrono Clock.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Friend of Michiru Sawatari
Friend of Misaki Andou
Friend of Rei Sawatari
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ Do you really need a reason to fall in love? ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |

Facebook 
Chrono Clock