|
☰ Links
|
|
| ID | 13231 |
|---|---|
| Name | Angelia Avallone |
| Other Names | アンジェリア・アヴァロン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Arcana Heart |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Теги | shirt, toy |
| Личность | |
| Birthday | September 13 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 110cm |
| Weight | 16kg |
| Bust | 54cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 55cm |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Angelia Avallone
Профиль
Anime girl Angelia Avallone is a character from Arcana Heart.
They have been indexed as Женщина Ребенок with Красный eyes and Блондинка / Желтый hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Красный | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Ребенок | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Younger Sister of Mildred Avallone
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Arcana Heart