|
☰ Links
|
|
| ID | 1640 |
|---|---|
| Name | Yuuhi Katagiri |
| Other Names | 片桐 優姫, かたぎり ゆうひ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Akane-Iro ni Somaru Saka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Voiced By | Rie Kugimiya, 釘宮理恵, くぎみや りえ |
| Теги | ponytail, hairclip, cheek curls, school uniform, bow, tights, boots |
| Личность | |
| Height | 153cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Меню
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuhi Katagiri
Профиль
Anime girl Yuuhi Katagiri is a character from Akane-Iro ni Somaru Saka.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Серый hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Серый | |
| Длина волос | To Chest | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Akane-Iro ni Somaru Saka (2007)
Akane-Iro ni Somaru Saka (Series) (2007)
Akane-iro ni Somaru Saka Parallel (2008)
Akane-iro ni Somaru Saka (Anime) (2008)
Akane-Iro ni Somaru Saka (OVA) (2009)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |
1
1

Facebook 