|
☰ Links
|
|
| ID | 36130 |
|---|---|
| Name | Xenovia Quarta |
| Other Names | ゼノヴィア・クァルタ |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | High School DxD |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Risa Taneda, 種田梨沙, たねだ りさ |
| Voiced By | Ramona Newel, , |
| Теги | knight, leotard, turtleneck, hat, sword, hair streak, thigh-high boots, exorcist |
| Личность | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 166cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Меню
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
11 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Xenovia Quarta
Профиль
Anime girl Xenovia Quarta is a character from High School DxD.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Синий hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | To Neck | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
In love with Issei Hyoudou
Appears as | Edit Assignments
High School DxD (Series) (2008)
High School DxD (2012)
High School DxD BorN (2013)
High School DxD NEW (2013)
High School DxD HERO (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from High School DxD
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
12
5
Facebook 
SKyongmania faved