|
☰ Links
|
|
| ID | 64171 |
|---|---|
| Name | Sona Sitri |
| Other Names | 支取蒼那 / ソーナ・シトリー (Souna Shitori) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | High School DxD |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Voiced By | Marie Charlson, , |
| Теги | glasses, hairclip |
| Личность | |
| Birthday | June 7 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 166cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Меню
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sona Sitri
Профиль
Anime girl Sona Sitri is a character from High School DxD.
They have been indexed as Женщина Подросток with Розовый eyes and Черный hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Розовый | |
| Цвет волос | Черный | |
| Длина волос | To Neck | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
High School DxD (Series) (2008)
High School DxD (2012)
High School DxD BorN (2013)
High School DxD NEW (2013)
Quotes | View all 49 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from High School DxD
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|
3
2
Facebook
Play Voice Sample

Showofreader rated