|
☰ Links
|
|
| ID | 5296 |
|---|---|
| Name | Yuumi Hoshino |
| Other Names | 星乃 結美 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Ami Koshimizu, 小清水亜美, こしみず あみ |
| Теги | school uniform, neckerchief, knee highs |
| Личность | |
| Height | 160cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | January 12 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Blood Type | A |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuumi Hoshino
Профиль
Anime girl Yuumi Hoshino is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as Женщина Подросток with Коричневый eyes and Коричневый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Коричневый | |
| Цвет волос | Коричневый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Kawaii or NOT?!
| TGoji24 joined |


Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge