|
☰ Links
|
|
| ID | 54648 |
|---|---|
| Name | Kotori Itsuka |
| Other Names | 五河 琴里, いつか ことり |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Date A Live |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Ayana Taketatsu, 竹達彩奈, たけたつ あやな |
| Voiced By | Bryn Apprill, , |
| Теги | stockings, tie, hair ribbons, ahoge, twintails, school uniform, lollipop |
| Личность | |
| Age | 14 |
| Height | 145cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 74cm |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
Меню
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
13 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
6 Character of the Month nominations |
|
Kotori Itsuka
Профиль
Anime girl Kotori Itsuka is a character from Date A Live.
They have been indexed as Женщина Подросток with Красный eyes and Красный hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Красный | |
| Цвет волос | Красный | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Sister of Shidou Itsuka
Enemy of Kurumi Tokisaki
protector of Tohka Yatogami
protector of Yoshino Himekawa
Enemy of Origami Tobiichi
Commander of Reine Murasame
Enemy of Mana Takamiya
Adoptive sister of Shidou Itsuka
Commander of Kyouhei Kannazuki
Appears as | Edit Assignments
Date A Live (series) (2011)
Date A Live (2013)
Date A Live: Rinne Utopia (2013)
Date A Live II (2014)
Date A Live: Arusu Install (2014)
Azur Lane (2017)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
Date A Live III (2019)
Date A Live IV (2022)
Date A Live V (2024)
Quotes | View all 124 | Add
|
3 likes
--And then we can begin our-- |
|
3 likes
Inverse type... |
|
2 likes
Let's go over this once more. |
|
1 likes
What? Are you kidding me? |
|
1 likes
this is difficult to achieve. |
|
1 likes
Possibly. Origami was shot by Kurumi'sYod Bet and went back in time. |
|
1 likes
...in order to rewritethe history that follows. |
|
1 likes
Huh?! You already promisedto meet this Saturday?! |
|
1 likes
Your choices, everyone! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Date A Live
Kawaii or NOT?!
Janekei faved Aria the Scarlet Ammo
|
Janekei rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Janekei joined |
7
4
Facebook
Play Voice Sample

Janekei faved