|
☰ Links
|
|
| ID | 70333 |
|---|---|
| Name | Kirari Moroboshi |
| Other Names | 諸星きらり(もろぼし きらり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Rei Matsuzaki, 松嵜麗, まつざき れい |
| Теги | hairclip, necklace, wavy hair, dress, star, hair ornament, :3, bracelet, tall, jacket |
| Личность | |
| Age | 17 |
| Birthday | September 1 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 182cm |
| Weight | 60kg |
| Bust | 91cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
| Hobbies | Collecting cute things |
| Personality | Hyperactive |
Меню
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
6 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kirari Moroboshi
Профиль
Anime girl Kirari Moroboshi is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Женщина Подросток with Коричневый eyes and Оранжевый hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Коричневый | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | To Chest | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Granblue Fantasy (2014)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
Quotes | Add
Цитаты | View All
“ Everyone~ nyowa~! Welcome to Kirarin's Miracle Candy LIVE☆ We have strawberry, lemon and special flavored songs-! Let's be cutey-cutey and get happy-happy~☆ ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
1
18
14
Facebook 