☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 70346 |
|---|---|
| Name | Kaede Takagaki |
| Other Names | 高垣楓(たかがき かえで) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| Теги | drinker, tall, singer, idol, heterochromia, pun lover, drunkard |
| Личность | |
| Age | 25 |
| Birthday | June 14 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 171cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
| Dominant Hand | Left |
| Hobbies | Onsen excursions |
Меню
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kaede Takagaki
Профиль
Anime girl Kaede Takagaki is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Женщина Взрослый with бирюзовый eyes and Green hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | бирюзовый | (Синий) |
| Цвет волос | Green | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
Rage of Bahamut (2011)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Granblue Fantasy (2014)
The Idolmaster One for All (2014)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
Цитаты | View All
“ Telling someone my hidden feelings... was something I couldn't do until now. But now I can say them. Because I have singing. I will put everything I have into my voice, and surely deliver it to everyone who believes in me ”
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by ichiroh 1 month(s) ago
19
Facebook 
