Oriha Nashida is one of the main characters from Triage X known for short Розовый hair and Синий eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71083 |
|---|---|
| Name | Oriha Nashida |
| Other Names | 梨田 織葉 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Triage X |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Amina Satou, 佐藤亜美菜, さとう あみな |
| Теги | twintails, gloves, idol |
| Личность | Genius |
| Height | 148cm |
| Age | 14 |
| Bust | 87cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Oriha Nashida
Профиль
Oriha Nashida is a character from Triage X.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Розовый hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Розовый | |
| Длина волос | To Neck | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
Facebook 
Triage X