|
☰ Links
|
|
| ID | 101843 |
|---|---|
| Nombre | Chisaki Sakurama |
| Other Names | 桜間千咲 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Kemono Tamashii Sentai Juusoruja |
| Tipo de Medio | media type 24 |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | mother, glasses |
| Personalidad | |
| Height | 170cm |
| Bust | 125cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 111cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisaki Sakurama
Perfil
Anime girl Chisaki Sakurama is a character from Kemono Tamashii Sentai Juusoruja.
They have been indexed as Femenino Adulto with Rojo eyes and Rojo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Mother of Shinozaki Sakurama
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
23
13
Facebook 
Kemono Tamashii Sentai Juusoruja