|
☰ Links
|
|
| ID | 109585 |
|---|---|
| Nombre | Mia Taylor |
| Other Names | ミア・テイラー |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Love Live! School Idol Festival ALL STARS |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Shuu Uchida, 内田秀, うちだ しゅう |
| Etiquetas | school uniform, jacket |
| Personalidad | |
| Birthday | December 6 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 156cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mia Taylor
Perfil
Anime girl Mia Taylor is a character from Love Live! School Idol Festival ALL STARS.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Love Live! Nijigasaki High School Idol Club 2nd Season (2022)
Nijiyon Animation (2023)
Nijiyon Animation 2 (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
10
50
1
2
Facebook 