|
☰ Links
|
|
| ID | 118955 |
|---|---|
| Nombre | Chihiro Senkawa |
| Other Names | 千川ちひろ |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Etiquetas | tie, braid, name tag, secretary |
| Personalidad | |
| Birthday | November 28 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 154cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chihiro Senkawa
Perfil
Anime girl Chihiro Senkawa is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Femenino Adulto with Naranja eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
magefortune rated Yandere Dark Elf: She Chased Me All the Way From Another World! ★
|
| Gamecrazy joined |
| Thunder2223 joined |

Facebook 
magefortune rated