|
☰ Links
|
|
| ID | 120037 |
|---|---|
| Nombre | Ikuko Takemoto |
| Other Names | 竹本育子 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Rhythmic Gymnastics (True) |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Miki Haruse, 春瀬みき, はるせ みき |
| Etiquetas | hairclip, twintails, leotard |
| Personalidad | |
| Birthday | August 6 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 153cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ikuko Takemoto
Perfil
Anime girl Ikuko Takemoto is a character from Rhythmic Gymnastics (True).
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Naranja hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |

Facebook 
Rhythmic Gymnastics (True)
Natsumimi rated