Anzu Shiina is a personaje principal character from Run. Eve. Run known for hasta los hombros azul hair and rojo eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 14758 |
|---|---|
| Nombre | Anzu Shiina |
| Other Names | 椎名 杏鈴, しいな あんず |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Run. Eve. Run |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mai Funahashi, 船橋 まい, ふなはし まい |
| Etiquetas | ahoge, hairclip, stockings, plaid, school uniform, side ponytail |
| Personalidad | |
| Birthday | June 19 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 152cm |
| Weight | 43kg |
| Personality | Docile, Flustered |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anzu Shiina
Perfil
Anzu Shiina is a character from Run. Eve. Run.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Azul hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |

Facebook 
Run. Eve. Run