|
☰ Links
|
|
| ID | 49370 |
|---|---|
| Nombre | Yuzu Kohinata (Adult) |
| Other Names | 小日向 ゆず (こひなた ゆず ) |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | hairband, pants, hairclip, hair ribbon |
| Personalidad | |
| Height | 161cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzu Kohinata (Adult)
Perfil
Anime girl Yuzu Kohinata (Adult) is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Femenino Adulto with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~