|
☰ Links
|
|
| ID | 54335 |
|---|---|
| Nombre | Mashiro Megumino |
| Other Names | 恵美野 ましろ (めぐみの ましろ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Shiho Tachibana, 橘志穂, たちばな しほ |
| Etiquetas | pet, stockings, school uniform, bow, snowflake, hairbow, ribbon, boots, fur |
| Personalidad | |
| Height | 156cm |
| Bust | 111cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mashiro Megumino
Perfil
Anime girl Mashiro Megumino is a character from Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Rosa hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Haruat25i00 joined |
SK071 rated Slayers ★★★★★
|

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei
SK071 rated