Kaede Hioh appears in Vanguard Princess as a personaje principal character with hasta los hombros púrpura hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 54686 |
|---|---|
| Nombre | Kaede Hioh |
| Other Names | 氷桜かえで(ひおう かえで) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Vanguard Princess |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Rio Kisaka, 貴坂理緒, きさか りお |
| Etiquetas | glasses, strapless, hairband, collar, bow, detached sleeves, dress |
| Personalidad | |
| Birthday | June 15 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Hioh
Perfil
Kaede Hioh is a character from Vanguard Princess.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Púrpura hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Vanguard Princess