|
☰ Links
|
|
| ID | 56608 |
|---|---|
| Nombre | Yukie Ichijo |
| Other Names | 一条 由紀恵 (いちじょう ゆきえ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Jokuaku Saimin 180 Byou |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | teacher, garter belt, necklace, mini skirt, stockings, fishnet, labcoat |
| Personalidad | |
| Height | 163cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 89cm |
| Role | Homeroom teacher |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukie Ichijo
Perfil
Anime girl Yukie Ichijo is a character from Jokuaku Saimin 180 Byou.
They have been indexed as Femenino Adulto with Púrpura eyes and Rosa hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| graintime joined |

Facebook 
Jokuaku Saimin 180 Byou