|
☰ Links
|
|
| ID | 60991 |
|---|---|
| Nombre | Mahiru Koizumi |
| Other Names | 小泉真昼, こいずみ まひる, Ultimate Photographer |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Yuu Kobayashi, 小林ゆう, こばやし ゆう |
| Expresado Por | Carrie Keranen, Evelyn Lantto, Caroline Lawson |
| Etiquetas | freckles, camera, school uniform, tie, knee highs |
| Personalidad | |
| Height | 165cm |
| Weight | 46kg |
| Birthday | April 24 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Bust | 77cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mahiru Koizumi
Perfil
Anime girl Mahiru Koizumi is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rojo hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Shiro Project:RE (2016)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 