|
☰ Links
|
|
| ID | 63377 |
|---|---|
| Nombre | Ayame Saginomiya |
| Other Names | 鷺ノ宮 彩夢 (さぎのみや あやめ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Ingyaku no Gakuen Waida ni Habikoru Fukushuu no Wana |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| Etiquetas | school uniform, tie, school crest, knee highs |
| Personalidad | |
| Height | 160cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 90cm |
| Role | Student council president |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayame Saginomiya
Perfil
Anime girl Ayame Saginomiya is a character from Ingyaku no Gakuen Waida ni Habikoru Fukushuu no Wana.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Alestex44 joined |

Facebook 
Ingyaku no Gakuen Waida ni Habikoru Fukushuu no Wana