|
☰ Links
|
|
| ID | 69513 |
|---|---|
| Nombre | Misaki Tobisawa |
| Other Names | 鳶沢 みさき (とびさわ みさき) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Beyond the sky, into the firmament. |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Azumi Asakura, 浅倉杏美, あさくら あずみ |
| Etiquetas | knee highs, school uniform, neckerchief, hair ribbon |
| Personalidad | |
| Height | 165cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Birthday | April 16 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Misaki Tobisawa
Perfil
Anime girl Misaki Tobisawa is a character from Beyond the sky, into the firmament..
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Negro hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Beyond the sky, into the firmament.
Four Rhythm Across the Blue