|
☰ Links
|
|
| ID | 70496 |
|---|---|
| Nombre | Akina Aoi |
| Other Names | 葵 秋菜(あおい あきな) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Star Platinum |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Age | 16 |
| Star Sign | Gemini |
| Bust | 72cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akina Aoi
Perfil
Anime girl Akina Aoi is a character from Star Platinum.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Twin Sister of Haruna Aoi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Star Platinum