|
☰ Links
|
|
| ID | 70551 |
|---|---|
| Nombre | Mai Kuzuha |
| Other Names | 楠葉 舞(くずは まい) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Tenten, 天天, てんてん |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mai Kuzuha
Perfil
Anime girl Mai Kuzuha is a character from The God of Death.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Sister of Ryuuga Kuzuha
Sister of Toraki Kuzuha
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook 
The God of Death
SKyongmania faved