|
☰ Links
|
|
| ID | 70552 |
|---|---|
| Nombre | Mifuyu Amano |
| Other Names | 天野 美冬(あまの みふゆ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Kanae Tsumugi, 紬叶慧, つむぎ かなえ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 163cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mifuyu Amano
Perfil
Anime girl Mifuyu Amano is a character from The God of Death.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Verde hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Verde | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Corykassel joined |
| ShadowSpud joined |
| espnp joined |
| waver1111 joined |
AkayamiTatsuki faved Yowayowa Sensei
|
| Yuqii joined |

Facebook 
The God of Death
AkayamiTatsuki faved