Natsuki Akisaka is a character from The God of Death featuring al pecho marrón hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70557 |
|---|---|
| Nombre | Natsuki Akisaka |
| Other Names | 秋坂 なつき, あきさか なつき |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Yuuna Hazuki, 羽月優名, はづき ゆうな |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 161cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsuki Akisaka
Perfil
Natsuki Akisaka is a character from The God of Death.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Girlfriend of Ryuuga Kuzuha
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Chazerfilp joined |
| OldschoolAnimes joined |
| Jergee joined |
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
The God of Death