|
☰ Links
|
|
| ID | 71029 |
|---|---|
| Nombre | Kana Konoe |
| Other Names | 近衛 楓菜 (このえ かな) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | 1/7 no Mahoutsukai |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | hairclip, school uniform, shorts |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kana Konoe
Perfil
Anime girl Kana Konoe is a character from 1/7 no Mahoutsukai.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rosa hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
1/7 no Mahoutsukai
SilverWolfKing rated