|
☰ Links
|
|
| ID | 71173 |
|---|---|
| Nombre | Makoto Jonouchi |
| Other Names | 城之内 真琴 (じょうのうち まこと) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Chrono Clock |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yumiko Nakajima, 中島裕美子, なかじま ゆみこ |
| Etiquetas | school uniform, hair ribbon |
| Personalidad | |
| Height | 156cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 82cm |
| Birthday | June 30 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Makoto Jonouchi
Perfil
Anime girl Makoto Jonouchi is a character from Chrono Clock.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Friend of Rei Sawatari
Friend of Dorothy Davenport
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ Rei, what on earth are you doing, being this casual with a girl in the morning, hmmm? ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|
2
15 
Facebook 
Chrono Clock
Showofreader rated