|
☰ Links
|
|
| ID | 72166 |
|---|---|
| Nombre | Kanade Maihara |
| Other Names | 舞原 奏 (まいはら かなで) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yumiko Nishino, 西野ゆみこ, にしの ゆみこ |
| Etiquetas | knee highs, hairclip |
| Personalidad | |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanade Maihara
Perfil
Anime girl Kanade Maihara is a character from Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Turquesa eyes and Naranja hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Turquesa | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Ciccia joined |
| Vgfan98 joined |
SKyongmania faved Sweet Starlight Sisters
|

Facebook 
Juunin Kanri! ~Juunin no Otome ni Ai no Te wo~
SKyongmania faved