|
☰ Links
|
|
| ID | 72244 |
|---|---|
| Nombre | Shiera Uwaba |
| Other Names | 上葉 しえら (うわば しえら) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Etiquetas | tail, snake, shapeshifter, beret, hairbow, tareme, blunt bangs, hime cut, dress, yandere |
| Personalidad | |
| Height | 155cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiera Uwaba
Perfil
Anime girl Shiera Uwaba is a character from Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | (Naranja) |
| Color de Cabello | Azul | (Negro) |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Fernando8 joined |

Facebook 
Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!