|
☰ Links
|
|
| ID | 72362 |
|---|---|
| Nombre | Celine Verxina |
| Other Names | セリーヌ・ヴァルシーナ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Closed Game |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | twintails, curly hair, hairclip, hair ribbon |
| Personalidad | |
| Height | 165cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Celine Verxina
Perfil
Anime girl Celine Verxina is a character from Closed Game.
They have been indexed as Femenino Adulto with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
4
3
Facebook 
Closed Game