|
☰ Links
|
|
| ID | 73838 |
|---|---|
| Nombre | Satomi Osakabe |
| Other Names | 小酒部 聖水 (おさかべ さとみ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Chuunibyou na Kanojo no Love Equation |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | shorts, midriff |
| Personalidad | |
| Birthday | August 28 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 169cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 67cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satomi Osakabe
Perfil
Anime girl Satomi Osakabe is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation.
They have been indexed as Femenino Adulto with Verde eyes and Púrpura hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Chuunibyou na Kanojo no Love Equation