|
☰ Links
|
|
| ID | 76424 |
|---|---|
| Nombre | Yuzuki Asakura |
| Other Names | 朝倉 柚希 (あさくら ゆずき) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Boku no xx wa Ryousei-tachi no Tokken Desu! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Etiquetas | school uniform, bow, beret, side ponytail, ahoge, hair ribbon, knee highs |
| Personalidad | |
| Height | 163cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuki Asakura
Perfil
Anime girl Yuzuki Asakura is a character from Boku no xx wa Ryousei-tachi no Tokken Desu!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
Boku no xx wa Ryousei-tachi no Tokken Desu!
SilverWolfKing rated