|
☰ Links
|
|
| ID | 77025 |
|---|---|
| Nombre | Shigure |
| Other Names | 時雨 (しぐれ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kimi to Yumemishi |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Tomoe Tamiyasu, 民安ともえ, たみやす ともえ |
| Etiquetas | school uniform, hair ribbons, twintails, stockings |
| Personalidad | |
| Birthday | December 24 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 155cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shigure
Perfil
Anime girl Shigure is a character from Kimi to Yumemishi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Gris hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Haruat25i00 joined |
SK071 rated Slayers ★★★★★
|

Facebook 
Kimi to Yumemishi
SK071 rated