|
☰ Links
|
|
| ID | 83453 |
|---|---|
| Nombre | Shizuka Shindo |
| Other Names | 神堂 静香, Lunatic Magician (ルナティック・マジシャン) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mako Ayane, 綾音まこ, あやね まこ |
| Etiquetas | shrine maiden, traditional dress |
| Personalidad | |
| Height | 170cm |
| Weight | 60kg |
| Bust | 100cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Shindo
Perfil
Anime girl Shizuka Shindo is a character from Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai....
They have been indexed as Femenino Adulto with Marrón eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Ochiteiku Sei Senshi Lunatic Angels Watashi no Midara na Kokoro, Nozokaretara... Mou Gaman Dekinai... (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|
2
12
Facebook 
SilverWolfKing rated