|
☰ Links
|
|
| ID | 83737 |
|---|---|
| Nombre | Kanade Kutsuno |
| Other Names | 沓野 奏 (くつの かなで) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Amakano ~Second Season~+ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | October 17 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 151cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanade Kutsuno
Perfil
Anime girl Kanade Kutsuno is a character from Amakano ~Second Season~+.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SK071 rated Slayers ★★★★★
|

Facebook 
Amakano ~Second Season~+
SK071 rated