|
☰ Links
|
|
| ID | 83739 |
|---|---|
| Nombre | Yuzuka Takayashiro |
| Other Names | 高社 雪静 (たかやしろ ゆずか) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Amakano ~Second Season~+ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Noriko Rikimaru, 力丸乃りこ, りきまる のりこ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | February 9 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 154cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuzuka Takayashiro
Perfil
Anime girl Yuzuka Takayashiro is a character from Amakano ~Second Season~+.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
| gore joined |
50
12
Facebook 
Amakano ~Second Season~+