|
☰ Links
|
|
| ID | 85325 |
|---|---|
| Nombre | Makoto Anyouji |
| Other Names | 安養寺 真琴(あんようじ まこと), Mako-chan (まこちゃん) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Fairy tale on the clouds |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Ayana Kyou, 京 亜耶奈, きょう あやな |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Makoto Anyouji
Perfil
Anime girl Makoto Anyouji is a character from Fairy tale on the clouds.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Elfo |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook 
Fairy tale on the clouds
SKyongmania faved