|
☰ Links
|
|
| ID | 88612 |
|---|---|
| Nombre | Juubee Yagyuu |
| Other Names | 柳生 十兵衛 (やぎゅう じゅうべえ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Unionism Quartet |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Ryouko Tezuka, 手塚りょうこ, てづか りょうこ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | December 21 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 168cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Juubee Yagyuu
Perfil
Anime girl Juubee Yagyuu is a character from Unionism Quartet.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Rojo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
58
21
Facebook 
Unionism Quartet
SKyongmania faved