|
☰ Links
|
|
| ID | 88771 |
|---|---|
| Nombre | Prima Veil Selene |
| Other Names | プリマヴェール・セレネ, Aoi Fujinomiya (藤之宮 葵 / ふじのみや あおい) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Privedeil |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 160cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Prima Veil Selene
Perfil
Anime girl Prima Veil Selene is a character from Privedeil.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Blanco hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | (Marrón) |
| Color de Cabello | Blanco | (Marrón) |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
Privedeil
SilverWolfKing rated