|
☰ Links
|
|
| ID | 91216 |
|---|---|
| Nombre | Mio Ashiya |
| Other Names | 芦屋 美桜(あしや みお) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Hara・Poko! ~Inou Saimin de Jogakuen o Haramase Seifuku~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mizuki Yamaguchi, 山口瑞樹, やまぐち みずき |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 155cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Ashiya
Perfil
Anime girl Mio Ashiya is a character from Hara・Poko! ~Inou Saimin de Jogakuen o Haramase Seifuku~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |

Facebook 
Hara・Poko! ~Inou Saimin de Jogakuen o Haramase Seifuku~
Natsumimi rated