|
☰ Links
|
|
| ID | 93193 |
|---|---|
| Nombre | Sakurako Hinamori |
| Other Names | 雛守 桜子, ひなもり さくらこ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| Etiquetas | hairband |
| Personalidad | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Bust | 101cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | O |
| Cup Size | I |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakurako Hinamori
Perfil
Anime girl Sakurako Hinamori is a character from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka?.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? (2019)
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? W (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| ulhcsd24 joined |
| BlocksBoss joined |
3
14
12
52
Facebook 