|
☰ Links
|
|
| ID | 95119 |
|---|---|
| Nombre | Suzuna Sasaura |
| Other Names | 笹浦 すずな (ささうら すずな) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Yorite Konoha wa Kurenai ni |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | March 1 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 145cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuna Sasaura
Perfil
Anime girl Suzuna Sasaura is a character from Yorite Konoha wa Kurenai ni.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| ulhcsd24 joined |
| BlocksBoss joined |

Facebook 
Yorite Konoha wa Kurenai ni