|
☰ Links
|
|
| ID | 98492 |
|---|---|
| Nombre | Mao Amagase |
| Other Names | 天ヶ瀬 茉緒 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Baldr Heart |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Fumiko Uchimura, 内村史子, うちむら ふみこ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 158cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mao Amagase
Perfil
Anime girl Mao Amagase is a character from Baldr Heart.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Kisaku-tachi
|

Facebook 
Baldr Heart
SKyongmania faved