|
☰ Links
|
|
| ID | 99823 |
|---|---|
| Nombre | Kikyou |
| Other Names | ききょう |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kana Hiromi, 広深香菜, ひろみ かな |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Bust | 68cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 70cm |
| Hobbies | Tea ceremony |
| Special Skills | Transformation |
| Likes | Wagashi in general like yokan and ohagi |
| Dislikes | Boredom |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kikyou
Perfil
Anime girl Kikyou is a character from Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Turquesa hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Turquesa | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | (Adulto) |
| Orejas de Animales | Cuernos |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ Hmhm, looks like you're in tip-top form today as well. Care for some tea? ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |

Facebook 
Kamisama no Shippo ~Etogami-sama tachi no Ongaeshi~