☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 32874 |
|---|---|
| Nome | Hokuto Ijuin |
| Outros Nomes | 伊集院北斗, Hokuto Ijuuin |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster 2 |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Daichi Kanbara, 神原大地, かんばら だいち |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Age | 20 |
| Height | 180cm |
| Weight | 64kg |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Blood Type | O |
| Bust | 86cm |
| Waist | 76cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hokuto Ijuin
Perfil
Anime boy Hokuto Ijuin is a character from The Idolmaster 2.
They have been indexed as Masculino Adulto with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até as Orelhas length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Masculino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até as Orelhas | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster 2 (2011)
The Idolmaster (2011)
The Idolmaster SideM (2014)
The Idolmaster SideM LIVE ON ST@GE (2017)
THE IDOLMASTER SideM (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster SideM GROWING STARS (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 
