Toyoe Asagiri is a personagem principal character from Kyonyuu Majo known for quadril / depois do quadril rosa hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 36555 |
|---|---|
| Nome | Toyoe Asagiri |
| Outros Nomes | 朝霧 豊絵 (あさぎり とよえ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Kyonyuu Majo |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| Tags | hood, nun, curly hair, mole, frills |
| Personalidade | |
| Height | 166cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 90cm |
| Cup Size | H |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Toyoe Asagiri
Perfil
Toyoe Asagiri is a character from Kyonyuu Majo.
They have been indexed as Feminino Adulto with Castanho eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
3
66
32
70
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)
Kyonyuu Majo